معرفی کامل انواع روشویی

به نقل از سایت امیگو، ایجاد یک حمام و سرویس بهداشتی  رویایی که محل آرامش انسان باشد، می تواند یک تلاش استرس زا باشد. اگرچه بازسازی یک حمام کاملاً جدید هیجان انگیز است، اما احتمالا با موارد زیادی برای تغییر مواجه خواهید شد مانند مواد، فضای مورد نظر ، وسایل شیر آب، توالت، لوازم جانبی، کابینت روشویی، کاشی ها و طرح کلی سرویس بهداشتی و حمام و این بازی همچنان ادامه دارد.

 یکی از وسایلی که به محض ورود به سرویس بهداشتی و حمام خود نمایی میکند، روشویی است. اگر میخواهید به دکوراسیون دستشویی و حمام خود سر و سامانی بدهید، باید ابتدا به فکر خرید روشویی مناسب باشید.

 روشویی غالباً ویژگی اصلی طراحی سرویس بهداشتی شما است، به خصوص اگر هیچ حمامی وجود نداشته باشد. کاسه روشویی به دلیل اهمیت موقعیت و وجود چندین بافت و سطح اطراف آن، زمینه را برای بقیه حمام شما از نظر عملکردی و از لحاظ دکوراسیون آماده می کند، بنابراین در اصل، شروع تغییرات از کاسه روشویی به معنای ایجاد یک تغییر اساسی در رسیدن به حمام و سرویس بهداشتی رویایی شماست.

انواع روشویی

چه روشویی را باید انتخاب کنیم؟

بازار روشویی این روزها بسیار داغ است و طیف گسترده ای از سینک دستشویی در انواع جنس ها، طرح ها و رنگ های مختلف موجود است.  هرکدام از آنها از نظر عملکرد و زیبایی ملاحظات خاص خود را دارند، بنابراین اجازه دهید به سرعت به ارائه رایج ترین و پرفروش ترین روشویی های سال 2021 بپردازیم.

روشویی هایی که روی کابینت قرار می گیرند

این دسته از  سینک های ظرفشویی، روی کابینت یا قفسه قرار می گیرند. این روشویی ها معمولا تزئینی و قطعه های دکوری هستند که کل کاسه روشویی مشخص است.

روشویی های دیواری

روشویی های دیواری یک راه حل عملی برای سرویس بهداشتی شما هستند و مستقیماً به دیوار نصب می شوند. اگر میخواهید که لوله کشی ها و وسایل غیر ضروری خود را بپوشانید تا از دیدی همگان مخفی باشد، روشویی های دیواری بهترین راه حل هستند. این روشویی ها حجم بسیار کمی را اشغال میکنند و برای سرویس بهداشتی های کوچک، انتخاب ایده آلی هستند. 

روشویی دیواری

روشویی سنگی

روشویی سنگی یکی از انواع قدیمی و در عین حال رایج سینک دستشویی میباشد. این کاسه ها معمولا روی یک کابینت قرار میگیرند و این امکان را برای شما فراهم میکنند تا مایع دستشویی یا ظرفشویی، مسواک و وسایل آشپزخانه خود را روی سنگ آن قرار دهید.

روشویی های نیمه فرورفته

روشویی های نیمه فرورفته برای کسانی مناسب است که سرویس بهداشتی کوچکی دارند و نمی خواهند که سینک دستشویی فضای زیادی را اشغال کند. کند. یکی از مهم ترین مزایای روشویی نیمه فرو رفته، خم شدن آنها به سمت جلو است، یعنی کاسه روشویی فضای کمتری را به صورت عمودی اشغال کرده و شیر روشویی را به شما نزدیک تر میکند و از این طریق دسترسی شما را به شیر آب راحت تر میکند.

روشویی undercounter

اگر سادگی و کاربرد سینک دستشویی برای شما اهمیت دارد، روشویی undercounter می تواند یک گزینه ایده آل برای شما باشد، زیرا این مدل، زیر چارچوب روشویی نصب می شود و تمیز کردن آن بسیار راحت است.

روشویی بدون پایه

روشویی بدون پایه یک گزینه شیک و لاکچری میباشد و مشخصه آن یک کاسه است که روی یک پایه قرار دارد و معمولا دو پایه جلویی دارد که روی دیوار نصب شده اند. از زمان های گذشته در سرویس های بهداشتی که کابینت یا کشویی برای زیر روشویی وجود نداشت، از روشویی بی پایه استفاده میکردند، زیرا این مدل، عدم وجود کابینت روشویی را با ظاهر زیبا و شیک خود جبران میکند. از طرفی چون این روشویی پایه باز است، هیچ چیز مخفی در سرویس های بهداشتی وجود ندارد، یعنی تمام لوله کشی ها در معرض دید هستند.

روشویی پایه دار

همان طور که از نام آن مشخص است، این مدل یک پایه دارد که به عنوان تکیه گاه برای روشویی عمل می کنند. اگر دقت کرده باشید، در بیشتر سرویس های بهداشتی ایرانی، از روشویی پایه دار استفاده شده زیرا این مدل لوله کشی ها را داخل پایه مخفی میکند و ظاهر زیبایی به سرویس بهداشتی می بخشد.

روشویی های ستونی

روشویی های ستونی یکی از بهترین روش های تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام است. درست است که این مدل، فضای کافی برای قرار دادن وسایل میدارد، اما ظاهر مینیمالیستی آن و ساده آن می تواند تمام این کمبودها را جبران کند. اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید یا اینکه دکوراسیون منزل شما مینیمال است، پیشنهاد میکنیم که حتما به این گزینه خوب فکر کنید.

روشویی

قدم دوم در تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی

تا الان ایده خوبی از اینکه باید چه نوع روشویی را برای سرویس بهداشتی خود انتخاب کنیم، به دست آورده ایم. حال نوبت به بقیه اجزای طراحی داخلی میرسد. سازگاری و تناسب شکل اجزای داخلی همیشه یک روش مطمئن برای بهبود دکوراسیون است و مکان آن هیچ تفاوتی نمیکند، چه برای پذیرایی و چه برای سرویس بهداشتی. آیا شکل کاسه روشویی شما منحنی و طبیعی است؟ یا خطوط هندسی دارد؟ اگر ما اصرار میکنیم که تغییر دکوراسیون دستشویی خود را یا روویی شروع کنید، به این دلیل است که انتخاب آینه، شیر آب و وسایل سرویس بهداشتی آسان تر می شود.

 ایده هایی برای تغییر دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

سرامیک های رنگی

سرامیک های رنگی از آن دسته ایده های ناب است که کمتر کسی برای تغییر دکور داخلی سرویس بهداشتی به سراغ آن می رود. سرامیک های رنگی حقیقتا می توانند زیبایی و جذابیت بیشتری به سرویس بهداشتی شما بیفزایند و با وجود رنگ های موجود، امکانات بسیار زیاد است. یکی از رایج ترین رنگ های سرامیک، مشکی مات است، خصوصا اگر کاشی های دستشویی سفید باشند، روشویی سرامیکی جلوه بیشتری پیدا میکند.

 

روشویی پایه دار یا بدون پایه یا هیچکدام؟

اینکه از قفسه یا کمد روشویی استفاده بکنید یا خیر، بستگی به نوع روشویی و اندازه سرویس بهداشتی شما دارد، مثلا اگر فضای شما محدود است و می خواهید برای نگهداری اشیا از کمد یا قفسه استفاده کنید، روشویی های نیمه فرو رفته انتخاب عالی است اما از آن بهتر، روشویی های دیواری است زیرا هیچ فضایی از زمین را اشغال نمیکند. 

اگر محدودیتی در اندازه فضای سرویس بهداشتی و حمام ندارید، یک سینک دستشویی دیواری همراه با کمد روشویی یک روش عالی مدرن برای بهبود دکوراسیون به حمام شما است در حالی که فضای نگهداری وسایل را به حداکثر می رساند، صرف نظر از مقدار محصولات مراقبت از خود، به حداقل رساندن فضای سرویس بهداشتی کمک می کند.

سطوح، کاشی های دیواری و کف 

سطوح، کاشی های دیوار و زمین هم جزء مواردی هستند که باید در تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی در نظر گرفته شوند، به همین دلیل در ادامه در مورد انواع سطوح، بافت ها و کاشی های دیوار و کف بیشتر صحبت میکنیم. طراحی خوب چندین عنصر را در یک تعادل کامل به ارمغان می آورد و با کنتراست مناسب و ویژگی های چشمگیر شما واقعاً در راه خواهید بود. عناصر طبیعی مانند بافت های سنگی و چوب که در برابر کاشی کاری های ظریف قرار دارند و برای شروع تغییر دکور داخلی شروع عالی هستند.

نکات مهم در دکوراسیون سرویس بهداشتی

 • در صورت بازسازی سرویس بهداشتی موجود، به یاد داشته باشید که وضعیت لوله های آب و  فاضلاب خود را در نظر بگیرید. تغییر موقعیت این ها هزینه بر خواهد بود، بنابراین فقط اگر شرایط و بودجه آنها را دارید، این کار را انجام دهید.

 

 • هنگام انتخاب و قرارگیری توالت فرنگی حتما فضای کافی برای قرار دادن  پا بگذارید.
 • باز و بسته شدن در نباید مانع شما شود. 
 • روشویی هایی که فضای کمتری را اشغال میکنند، عملکرد و دوام بهتری دارند.
 • میزان فضای ذخیره سازی مورد نیاز خود را در نظر بگیرید
 • تمیز کردن را آسان تر کنید، گزینه های زیادی برای کمک به این امر وجود دارد، توالت فرنگی بدون حاشیه، سبک جدیدی از توالت است که حاشیه سنتی را از بین می برد، یعنی در توالت شما مکان هایی برای دسترسی وجود ندارد که میکروب ها بتوانند پنهان شوند. 

جمع بندی

برای اینکه خانه زیبا و رویایی خود را داشته باشید، باید به تمام نقاط خانه دقت کنید، نه فقط اتاق نشیمن و اتاق خواب ها. سرویس بهداشتی و حمام نیز از اهمیت زیادی برخوردار هستند و برای ایجاد یک دکوراسیون عالی باید روشویی، آینه، شیر آب و لوازم جانبی دیگر را تغییر دهید. سایت سبک مدرن بهترین و جدیدترین مدل های روشویی کابینتی، سنگی، سرامیکی در سال 2021 را با قیمتی مناسب و در بهترین کیفیت به فروش میرساند.

پرده برای اتاق خواب های بزرگ

وقتی صحبت از انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب اصلی شما می شود، فکر کردن در مورد هدف پرده هایی که قرار است در اتاق خواب اصلی خود نصب کنید، حرف اول را می زند. در گذشته پرده فقط وسیله ای بود که دید همسایگان و افراد دیگر را به داخل خانه کور میکرد اما حالا پرده اتاق خواب تاثیر زیادی دارد، اما حالا پرده های اتاق خواب دارای اهداف مختلفی هستند که ممکن است شامل جلوگیری از ورود نور اتاق برای یک شب آرام خواب، تأمین حریم خصوصی کافی و سرانجام افزودن سبک شخصی زیبایی شما به اتاق باشد. اینکه بفهمید دقیقاً پرده های اتاق خواب اصلی شما چه کاری انجام می دهد، قدم اول در انتخاب بهترین پرده اتاق خواب شماست.

پرده اتاق خواب

چگونه بهترین پرده برای اتاق خواب اصلی خود را انتخاب کنیم؟

 • طراح داخلی اتاق خواب خود را در نظر بگیرید

به همان اندازه که پرده ها یک هدف کاربردی دارند، خوب بودن آنها نیز مهم است. هیچ کس نمی خواهد عصرها را به خیره شدن به پرده های پر زرق و برق و یا نامناسب صرف کند، چه راهی برای پایان دادن به روز! هنگام انتخاب پرده اتاق خواب اصلی خود ، به عواملی مانند رنگ دیوارها و سبک و طرح کلی اتاق خود توجه کنید. آیا می خواهید پرده های شما به عنوان یک نقطه کانونی اصلی خودنمایی کنند؟ یا ترجیح دهید آنها تا حدی در پس زمینه محو شوند.

بسته به اولویت شخصی شما نوع پرده هایی که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود. می خواهید حال و هوایی تابستانی را در اتاق خود بگنجانید؟ احتمالاً می خواهید رنگ هایی مانند قرمز، نارنجی و زرد را انتخاب کنید. اگر بیشتر به دنبال حالتی مینیمالیستی هستید، پرده های سفید، کرم و حتی خاکستری ها گزینه های ایده آلی هستند.

 • پارچه پرده

یکی دیگر از اجزای ضروری پرده اتاق خواب اصلی، پارچه آن است. همانطور که میدانید ، پارچه ها از تنوع گسترده ای برخوردارند و انتخاب یک پرده ساده کامل می تواند کاری دلهره آور باشد. آیا پارچه های شفاف را ترجیح می دهید؟ شاید بیشتر از پارچه هایی مانند حریر، تور، ساتن و ابریشم خوشتان می آید. پارچه مناسب برای پرده اتاق خواب کاملا ذهنی است  بنابراین هیچ انتخاب درست یا اشتباهی برای انتخاب وجود ندارد! 

شما با توجه به سلیقه شخصی خود نوع پارچه خود را انتخاب میکنید اما توصیه میکنیم که توجه کنید الان در کدام فصل سال هستید. مثلا پارچه های کتان و مخمل، پارچه های ضخیمی هستند و بیشتر برای زمستان مناسبند زیرا اجازه نمیدهند که هوای گرم اتاق به بیرون نفوذ کنند و همین طور هوای سرد داخل خانه نشود، اما برای فصول گرم سال، بهتر است از پرده های نازک برای اتاق خواب خود استفاده کنید تا دمای داخل اتاق خواب خیلی بالا نرود.

 • میله پرده

نکته دیگری که هنگام خرید پرده اتاق خواب اصلی باید به آن توجه کنید، سخت افزاری است که برای نصب آنها به آن احتیاج دارد. توجه داشته باشید که میله پرده شما چه رنگ ها یا سبک هایی را داشته باشد و همچنین نحوه قرارگیری میله را یادداشت کنید. از خود سوالاتی بپرسید از جمله: آیا می خواهید میله پرده سفارشی ساخته شود؟ طول میله های پرده چقدر باشد؟ آیا آنها باید همرنگ خود پرده اتاق خواب باشند؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام میله پرده در اتاق خواب اصلی شما بهتر کار خواهد کرد!

 • نگهداری و تمیز کردن پرده

نکته آخر اینکه نکته ای که اکثرا در انتخاب پرده از آن غفلت می شود، روند نگهداری آن است. پرده های با کیفیت به مقداری TLC احتیاج دارند و شما باید اطمینان حاصل کنید که آنها را خودتان تمیز می کنید یا بعضاً برای تمیز کردن آن به افراد حرفه ای نیاز دارید. پرده های بلند، سنگین و آویز تمیز ترین حالت را دارند، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید! بهترین گزینه انتخاب پرده اتاق خواب اصلی، سبک ها و پارچه هایی است که بتوانید به راحتی در ماشین لباسشویی بشویید یا با جاروبرقی آنها را تمیز کنید. توجه داشته باشید که پرده ها بعد از 6 ماه کمی لکه دار می شوند، بنابراین ما همیشه توصیه می کنیم حداقل دو بار در سال به آنها یک شستشوی خوب بدهید!

نتیجه گیری

انتخاب پرده مناسب برای اتاق خواب اصلی خود یک انتخاب فوق العاده شخصی است. وقتی که می خواهید سبک داخلی و خلاقیت خود را تغییر دهید، هیچ چیز درست و اشتباهی وجود ندارد. امیدواریم که این مقاله بینشی مفید در مورد چگونگی انتخاب پرده اتاق خواب به شما ارائه داده باشد.

6 روش ساده برای ایجاد دکوراسیون مینیمال

انگلیسی زبان ها اصطلاحی به نام less is more دارند که معنای آن “هرچه کمتر بهتر است”. این جمله در بعضی اوقات کاملا درست است، مثلا در دکوراسیون خانه. نیازی نیست که همیشه خانه خود را شلوغ و پر از وسایل بکنید، گاهی یک دکوراسیون خلوت بسیار شیک است و جلوه زیبایی به خانه میدهد. بیشتر زوج های جوان به دکوراسیون مدرن علاقمند هستند و یکی از ویژگی های دکور مدرن، خلوت و ساده بودن فضا است. ما در این مقاله قصد داریم که 6 راه حل موثر برای ایجاد دکوراسیون مینیمالیسم به شما ارائه کنیم.

دکوراسیون مینیمال

چگونه دکوراسیون مینیمالیسم داشته باشیم؟

 

 • یک نقطه کانونی داشته باشید

 

وقتی صحبت از مینیمالیسم می شود، یکی از بهترین کارها داشتن فضاهای خالی و انتخاب یک نقطه کانونی است. این کار بلافاصله چشم ها را به سمت چیزی سوق می دهد که دوست دارید برجسته و بولد کنید. به عنوان مثال، در پذیرایی، می توانید یک دیوار بزرگ خالی داشته باشید و روی آن یک تابلو نصب کنید،  در این صورت، تابلو نقطه کانونی شماست و تمام توجه ها به سمت تابلو میرود یک اثر هنری متناسب با رنگ و ظاهر اتاق انتخاب کنید.

 

 • یک طرح بندی باز ایجاد کنید

 

یکی دیگر از راه های موثر برای وارد کردن فضای مینیمالیستی به خانه، ایجاد فضای باز در آن است. وجود فضای باز زیاد فضای اتاق را راحت تر می کند. یک چیدمان طبقه باز فضای بیشتری برای جابجایی به شما می دهد. چیدمان مبلمان خود را مرتب کرده و آنها را کاملاً به دیوار تکیه ندهید تا از تنگ بودن اتاق جلوگیری کند.

 

 • یک رنگ ساده انتخاب کنید

 

برای اینکه خانه مینیمالیستی داشته باشید، رنگ انتخابی شما نیز تاثیرگذار خواهد بود. به دنبال یک رنگ  آرام باشید. رنگ های خنثی، از جمله سفید و خاکستری، از بهترین و ایده آل ترین انتخاب ها هستند. برای اینکه رنگ دیوار خود را برجسته کنید، بهتر است تابلوهای زیادی را به دیوار آویزان نکنید.

 

 • از گیاهان استفاده کنید

 

اگر می خواهید دکوراسیون مینیمالیستی با هزینه ای کم داشته باشید، باید از عناصر طبیعی استفاده کنید. نیازی به ساخت باغ ندارید! شما حتی با یک یا دو گیاه هم می توانید دکوراسیونی طبیعی و مینیمالیستی داشته باشید. برخی از بهترین گیاهان خانگی شامل گیاهان همیشه سبز، سرخس مارچوبه ، گیاه پول چینی، گیاه عنکبوت، آلوئه ورا و سوسن صلح است. گیاهانی را انتخاب کنید که نگهداری آنها آسان باشد. برخی از گیاهان همچنین می توانند به فیلتر هوای داخلی کمک کنند.

 

 • نور را به خانه وارد کنید

 

برخی از افراد گمان میکنند که دکوراسیون مینیمالیستی یعنی اینکه پنجره ها هیچ پرده ای نداشته باشند، در حالی که به هیچ وجه این طورنیست.  برای داشتن دکوراسیون مینیمالیستی باید پنجره و پرده خود را تا حد ممکن ساده نگه دارید. آنها را باز کنید و اجازه دهید نور وارد شود.اگر برای حفظ حریم خصوصی از پرده استفاده می کنید، به دنبال آنهایی بروید که نازک، بدون نقش و نگار و با رنگ های ملایم باشند.

پرده برای دکور مینیمال

 

 • از شر آشفتگی خلاص شوید

 

مینیمالیسم یعنی عاری از بی نظمی و آشفتگی. هرچه کمتر آشفتگی و بی نظمی ببینید، خانه شما مینیمال تر خواهد بود. وسایل اضافی را در کابینت هایی با طراحی زیبا سرمایه گذاری کنید تا چیزها از دید شما پنهان بمانند. کابل ها و سیم ها را به گونه ای مدیریت کنید که قابل مشاهده نباشند. اگر می خواهید مینیمالیسم را بپذیرید از حداقل دکور و مبلمان در خانه خود استفاده کنید.

حرف پایانی

در این مقاله در مورد بهترین راه های مینیمال با تزئینات منزل صحبت شده است،  از انتخاب یک نقطه کانونی گرفته تا جلوگیری از بی نظمی. انجام این کارها به شما کمک می کند تا فضایی تمیز، زیبا و شیک داشته باشید. همچنین برای خرید جدیدترین مدل های پرده پذیرایی مدرن و ساده می توانید به سایت سبک مدرن مراجعه کنید.

5 روش خلاقانه برای انتخاب پرده پذیرایی

پنجره ها دقیقا مانند چشم های خانه میمانند و همان طور که ما همیشه از چشم های خود محافظت می کنیم، باید با پرده، عایق و موارد دیگر از پنجره های منزل خود نیز حفاظت کنیم. پرده مهم ترین وسیله حفاظتی از پنجره است که جلوه زیبایی هم به اتاق میدهد. پرده ها عایق هوا هستند و از خارج شدن هوای گرم و سرد به خارج از پنجره جلوگیری می کنند، علاوه بر تنظیم دما پرده ها حریم خصوصی شما را حفظ میکنند و از ورود بیش از اندازه نور به داخل اتاق جلوگیری میکنند.

پرده

 

قبل از اینکه پرده پذیرایی یا پرده اتاق خواب خود را انتخاب کنید باید چند سوال ساده  و در عین حال مهم از خود بپرسید:

 • آیا میخواهید از پارچه ای استفاده کنید که حریم خصوصی شما را حفظ کند؟
 • اندازه پذیرایی شما چقدر است؟
 • آیا بچه یا حیوانات خانگی دارید؟
 • آیا پنجره رو به شرق است یا غرب؟ آیا شدت نور در حدی است که بخواهید در ساعاتی از روز نور خورشید را مسدود کنید؟
 • آیا شما پنل های پارچه ای را ترجیح می دهید یا چین های عاشقانه را دوست دارید؟
 • آیا میخواهید نور طبیعی خورشید از طریق پرده ها وارد شود؟
 • آیا دوست دارید در اوایل بهار یا اواسط پاییز دکوراسیون اتاق نشیمن خود را تغییر دهید؟
 • آیا به دنبال عایق بندی بهتر در زمستان هستید؟
 • آیا دوست دارید در شب به تاریکی کامل دست یابید یا پرده هایی را که آفتاب را به طور کامل وارد میکنند ترجیح می دهید؟
 • آیا شما فقط پرده ها را تغییر میدهید یا اتاق نشیمن را به طور کامل بازسازی می کنید؟
 • آیا بودجه محدودی دارید یا می توانید هزینه سفارشی تری داشته باشید؟

در ادامه مقاله ما مدل پرده پذیرایی متناسب با هر سلیقه ای را به شما معرفی میکنیم:

اگر به دنبال نور هستید، از پرده حریر استفاده کنید

اگر پنجره هایی بزرگ از کف تا سقف یا پنجره های دارید، بهتر است از پرده هایی شفاف مانند حریر استفاده کنید زیرا حریر به دلیل جنس نازکی که دارد، نور طبیعی را وارد اتاق میکند و نشاط و شادی زیادی را به پذیرایی هدیه میدهد . پرده های شفاف باعث می شوند نور طبیعی از بین برود، در حالی که هنوز کمی از حریم خصوصی شما محافظت میکنند. رنگ های ملایم مانند بژ یا سفید را انتخاب کنید و می توانید روی پرده ها را کاملاً لایه لایه کنید تا به پنجره عمق دهید.

پرده پذیرایی

اگر به دنبال فضایی گرم و عایق سر و صدا هستید، از پارچه های ضخیم استفاده کنید

این مورد دقیقا برعکس مورد بالا است.  پارچه های سنگین و ضخیم فضایی گرم و دنج برای اتاق نشیمن فراهم میکنند و یک سبک جسورانه به اتاق پذیرایی هدیه میدهند. پارچه هایی مانند کتان، ابریشم و مخمل به خوبی عایق هوا هستند و مانع از سر و صدا می شوند.

اگر به دنبال ظاهری ساده و شیک هستید، از پرده های ساده و مدرن استفاده کنید

چنانچه متراژ خانه شما کوچک است و یا علاقه چندانی به پرده های پر از زرق و برق ندارید، پرده های ساده و مدرن بهترین انتخاب پیش روی شماست. این پرده ها در عین حال که ساده هستند، بسیار زیبا و شیک هستند و هیچ وقت قدیمی نمی شوند. نمونه بارز پرده مدرن، پرده پانچ و زبرا میباشد.

جدیدترین مدل پرده

اگر به دکوراسیون کلاسیک و سنتی علاقمندید، از پرده های سلطنتی و لوکس استفاده کنید

هیچ شکی نیست که پرده های لاکچری و سلطنتی، جلوه و شکوه بسیار زیادی برای اتاق نشیمن به ارمغان می آورند. این پرده ها معمولا از سقف تا کف زمین کشیده می شوند و زیورآلات زیادی به آنها آویزان است. در بیشتر موارد یک آستر پرده، از زیر نصب شده و روی آن والان پرده نصب می شود. پرده های سلطنتی هم هرگز از مد نمی افتند اما از آنجا که برای دوخت این مدل پرده ها پارچه زیادی مصرف می شود، اگر بودجه محدودی دارید، بهتر است سراغ پرده های سلطنتی نروید.

اگر به دنبال تناسب وسایل هستید، رنگ پرده پذیرایی را با رنگ مبل، دیوار یا فرش ها ست کنید

به جای اینکه هزینه های سنگین برای تغییر دکوراسیون پذیرایی یا اتاق خواب خود بکنید، تنها کافیست اکسسوری های خود را با یکدیگر ست کنید؛ در این صورت قطعا یکی از بهترین و شیک ترین دکوراسیون ها را خواهید داشت. نیازی نیست که حتما رنگ پرده را همرنگ با مبل یا دیوارها انتخاب کنید. برای ایجاد هارمونی و کنتراست محیط، می توان از رنگ های مکمل استفاده کرد. مثلا اگر رنگ دیوار شما سفید است، می توانید پرده پذیرایی خود را به رنگ بژ یا کرم انتخاب کنید. برای ایجاد دکوراسیونی خاص، رنگ های روشن و تیره را باهم ترکیب کنید.

مدل پرده پذیرایی 2021

نکته پایانی

پرده پذیرایی نقش بسیار مهمی در دکوراسیون اتاق نشیمن دارد زیرا پنجره پذیرایی و یکی از دیوارها را می پوشاند. اگر قصد خرید پرده پذیرایی یا پرده اتاق خواب را داشتید، حتما به راه حل هایی که در این مقاله معرفی شد، توجه کنید. برای خرید بهترین و جدیدترین مدل های پرده سال 2021 به سایت سبک مدرن مراجعه کنید.

منبع: https://telegra.ph/5-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AE%D9%84%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-06-15