پمپ های آب سنتی در مقابل پمپ های آب مدرن

قبل از اختراع دستگاه های مدرن پمپاژ، مردم از طیف گسترده ای از روش های هوشمندانه برای استخراج آب از چاه ها و گمانه ها استفاده می کردند. قدیمی ترین روش شامل کشیدن آب با استفاده از سطلی بود که می توانست در چاه پایین رفته و  با استفاده از سیستم قرقره از آن خارج میکردند. با این حال، از پمپ های ساده و دستی نیز معمولاً استفاده می شد.

اگر در ملک خود چاهی به سبک قدیمی دارید که اخیراً بازسازی شده است، ممکن است وسوسه شوید که از یک روش سنتی و عجیب و غریب برای استخراج آب از آن استفاده کنید. ولی کاملا اشتباس، روش های سنتی بالا آوردن آب ئاقعا سخت و غیر بهداشتی هستند.

 

می خواهید آب را از ته چاه بکشید بالا؟!

پمپ های مدرن قیمت خیلی بالایی ندارند و به راحتی می توانید از آنها استفاده کنید، پس چرا روش سنتی! اگر نمیدانید از کجا پمپ مورد نیاز خود را خریداری کنید، نگران نباشید، من نه فقط یک فروشگاه آنلاین که به صورت حضوری نیز لوازم آبرسانی نصب هم می کنند، سه مورد از بهترین فروشندگان پمپ را برای شما معرفی می کنم:

  1. https://www.famcocorp.com
  2. https://westpumpiran.com
  3. http://pumpiran.co

روش های سنتی بازیابی آب ممکن است جذاب به نظر برسند، اما به چند دلیل در دنیای امروز عملی نیستند. دستگاه های مدرن پمپاژ بسیار برتر هستند، همانطور که در مطالب وبلاگ امروز نشان خواهیم داد.

 

برتری های پمپ های مدرن نسبت به پمپ های سنتی

پمپ سنتی

1. بهداشت

اطمینان کامل در مورد بهداشت سیستم های بازیابی آب به سبک قدیمی بسیار دشوار است. آبی که با استفاده از یک سطل یا پمپ دستی قدیمی بازیابی می کنید، ممکن است مناسب نباشد، حتی اگر آن را فیلتر کرده و تصفیه کنید. دستگاه های مدرن پمپاژ نسبتاً بهداشتی هستند زیرا از مواد تمیز و مدرن ساخته شده اند. آبی که با استفاده از این دستگاه ها استخراج می کنید می تواند فیلتر و تصفیه شود تا به اندازه کافی برای بسیاری از اهداف روزمره تمیز شود.

 

2. کارایی

روش های استخراج آب به روش قدیمی به تلاش زیادی احتیاج دارند و فقط مقدار کمی آب تولید می کنند. صرف نظر از اینکه شما برای تمیز کردن، آبیاری یا هدف دیگری به آب نیاز دارید، بازیابی کافی از آن فقط با استفاده از روش های سنتی برای شما دشوار است. در مقابل، دستگاه های پمپاژ امروزی می توانند مقدار زیادی آب را خیلی سریع و با تلاش بسیار کم استخراج کنند. وقت و انرژی خود را در روش های بازیابی آب به سبک قدیمی تلف نکنید: به جای آن یک پمپ مدرن انتخاب کنید.

 

3. قابلیت اطمینان

از آنجا که شما باید پمپ های قدیمی و سیستم های بازیابی آب مبتنی بر قرقره را به صورت دستی کار کنید، شکستن آنها یا آسیب رساندن به آنها با وارد کردن بیش از حد نیروی بیش از حد آسان است. دستگاه های مدرن پمپاژ اتوماتیک هستند. در نتیجه، احتمال شکستن یا آسیب دیدن آنها خیلی زود کمتر است. شما می توانید به این دستگاه های مدرن وابسته باشید.

در صورت نیاز به فشارهای زیاد (مثلاً در مورد چاه عمیق) ممکن است از تعدادی پروانه به صورت سری استفاده شود و پخش کننده های زیر هر پروانه ممکن است دارای پره های راهنما باشند تا به تدریج سرعت مایع را کاهش دهند. برای پمپ های فشار پایین، دیفیوزر به طور کلی یک گذر مارپیچ است که به عنوان ولت شناخته می شود، سطح مقطع آن به تدریج افزایش می یابد تا سرعت موثر کاهش یابد.

پمپ های سانتریفیوژ در اندازه ها و اشکال مختلفی وجود دارند و در کاربردهای کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند: برای پمپاژ آب از یک چاه. برای آبیاری در تصفیه خانه های فاضلاب ؛ و به گردش در آوردن آب در هرجا، فقط چند مورد را نام ببرید.

حالا که از مزایای پمپ های مدرن اب خبر شدین، باید بدانید مدل مناسب برای کار خود را خریداری کنید، پیشنهاد می کنم مقاله راهنمای خرید پمپ مناسب را مطالعه نمایید.

پمپ های مدرن 2021

پمپ مدرن

پمپ توربینی (پروانه ایی) نوع خاصی از پمپ گریز از مرکز است. شبیه تیغه توربین است که در موتور جت مدرن یافت می شود و دارای تیغه های منفرد بیشتری نسبت به پروانه های سانتریفیوژ معمولی است. پمپ های توربین معمولاً گران تر و نگهداری آنها دشوارتر از پمپ های سانتریفیوژ است، اما دارای مزایای خاصی هستند، مانند بازده بالا. از پمپ های توربین برای پمپاژ آبهای سطحی استفاده می شود.

از پمپ های با ظرفیت بالا می توان برای رساندن آب از منبع تأمین و انتقال آب اضافی استفاده کرد. هنگام طغیان رودخانه سام در شمال فرانسه در ماه مه سال 2001، چندین پمپ غول پیکر از هلند برای انتقال آب جاری در دریا آورده شد. هر پمپ می تواند حدود 15000 متر مکعب آب در ساعت (یا حدود 65000 گالن در دقیقه) آب تحویل دهد.

آنها همچنین به طور گسترده به عنوان پمپ های چاه عمیق استفاده می شوند، که بعضی اوقات صدها متر زیر سطح زمین گسترش می یابد.

 

مقالات مرتبط:

نحوه آبرسانی و رفع مشکل فشار آب با پمپ مناسب برای ساختمان های بسیار بلند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *